Partnerzy merytoryczni

dr Szymon Zielonka

Ukończyłem studia magisterskie z optometrii klinicznej na Salus University (USA) w 2011 r. Uzyskałem stopień doktora na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w 2019 r. W aktywności zawodowej skupiam się na pracy w gabinecie oraz edukacji specjalistów i pacjentów. Edukuję pacjentów, prowadząc bloga „Tata Optometrysta" na Facebooku (ponad 18 tysięcy obserwujących) i Instagramie. Uczę studentów w Społecznej Akademii Nauk i Wyższej Szkole Nauk o Zdrowi. Prowadzę regularne szkolenia dla pracowników branży optycznej i ochrony zdrowia (m.in. dla firmy Hoya, Optyka Tracewicz, Vision Express). Programuję i wydaję aplikacje do rehabilitacji wzroku. Moje głównie obszary zainteresowań to zaburzenia widzenia obuocznego i akomodacji, percepcja wzrokowa i problemy w nauce, komunikacja z pacjentem oraz skiaskopia. Prywatnie jestem miłośnikiem muzyki barokowej, współczesnej i opery. Gram na violi da gamba, klawesynie i fortepianie.

mgr inż. Justyna Nater

Optometrystka, optyk okularowy, autorka bloga www.dbajowzrok.pl, redaktorka naczelna Magazynu Dbaj o wzrok oraz organizatorka ogólnopolskiej konferencji Eye Care Conference. Wiedzą z zakresu optometrii, wad wzroku, chorób oczu oraz profilaktyki prozdrowotnej dzieli się w social mediach oraz na swoim blogu. Dba też o wzrok pacjentów w gabinecie. Na co dzień pracuje w jednym z trójmiejskich szpitali.
W swojej karierze zawodowej pracowała m.in. w hurtowni soczewek okularowych, w szpitalu na oddziale okulistycznym, w poradni jaskrowej, w klinice laserowej korekcji wzroku, w salonach optycznych oraz w jednej z największych firm zajmujących się produkcją soczewek okularowych.
Od lat uczestniczy w wielu kursach, szkoleniach oraz konferencjach branżowych, sama jest również prelegentem i szkoleniowcem. W 2020 roku wydała jedyny w Polsce optyczno optometryczno okulistyczny branżowy słownik polsko-angielski. Pisze też artykuły do prasy branżowej i ogólnopolskiej oraz tworzy materiały edukacyjne, również w formie eBooków.

mgr Emilia Polak

Optometrysta z 5-letnim stażem.  Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku optometria. Ukończyła wiele kursów, m.in. dobór soczewek ortokeratologicznych, rehabilitacja neuro- optometryczna, podstawy neurooptometrii i analiza przypadków.  Doświadczenie zdobywała w prywatnym gabinecie optometrycznym oraz klinice okulistycznej zajmującej się laserową korekcją wzroku. Aktualnie pracuje w rodzinnej firmie Polak Optyk na Lubelszczyźnie, która zajmuje się m.in. badaniem wzroku, doborem soczewek kontaktowych twardych i miękkich, terapią wzroku u dzieci i dorosłych czy neurorehabilitacją u osób po wypadkach. W wolnym czasie trenuje cross fit, uprawia canicross i gra w tenisa. 

mgr Jędrzej Kućko

Optometrysta, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Optometria.
Od 7 lat pracuję w dziale Profesjonalnym marki Bausch+Lomb, od 3 lat odpowiedzialny za komunikacje oraz szkolenie specjalistów ochrony wzroku w Europie Centralnej.
Uczestnik oraz prelegent na licznych Polskich i zagranicznych konferencjach z zakresu optometrii oraz kontaktologii. Członek Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych. W wolnym czasie lubi biegać, a zimą morsować.

dr Tomasz Wojtowicz- okulista

Specjalista chorób oczu. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
W swojej pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim chirurgią oraz diagnostyką schorzeń przedniego odcinka gałki ocznej ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii zaćmy oraz korekcji wad wzroku. Obronił pracę doktorską na temat przebiegu procesu miażdżycowego w odniesieniu do gałki ocznej. Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcyjnych (ESCRS) oraz Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO). Współautor prac naukowych. Posiada europejski tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki - FEBO (Fellow of the European Board of Ophthalmology). W swojej codziennej praktyce zajmuje się chirurgiczną korektą wad wzroku. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w konferencjach oraz kursach w kraju i za granicą.

mgr Katarzyna Piątkowska

Optometrystka, optyk okularowy.
W 2015 roku ukończyłam optometrię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Uczestniczyłam również w wielu kursach z optometrii oraz konatktologii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki.
Na codzień współtworzę markę KLIZA Salony Optyczne i przyjmuję w swoim gabinecie. W pracy najbardziej cenię sobię kontakt z drugim człowiekiem, najwiekszą satysfakcję przynosi mi realna poprawa komfortu życia moich pacjentów.
Czas wolny chętnie spędzam na rowerowych wycieczkach bądź z kryminałem w ręku

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.