O Kampanii

Od kiedy masz prawo jazdy?
A jak dawno temu badałeś swój wzrok?
Skąd wiesz, że Twoje widzenie jest prawidłowe?

W roku 2020 wskaźnik zabitych na 100 wypadków w UE był w Polsce najwyższy i stanowił 10.6 Dbamy o bezpieczeństwo na drodze w aspekcie prędkości, trzeźwości i widoczności pieszych, rowerzystów, oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. 
Równie ważnym aspektem bezpieczeństwa jest wzrok kierujących.

Czy Wiesz, że
  • Kierowca 90% informacji czerpie ze zmysłu wzroku.
  • Identyfikacja zagrożeń, pieszych i znaków jest mocno zależna od widzenia dołeczkowego (centralnego) i tym samym ostrości widzenia i wrażliwości na kontrast.
  • Wada wzroku opóźnia identyfikację pieszych, znaków i przeszkód na drodze, zmniejsza prędkość jazdy. W nocy nawet niewielka wada wzroku wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdu.
  • Obniżona wrażliwość na kontrast zwiększa ryzyko wypadku na drodze.  Najczęstszą przyczyną pogorszenia wrażliwości na kontrast są choroby oczu i wiek.

Co to oznacza dla Ciebie?

Niezależnie od rodzaju Twojego pojazdu, zaawansowanych systemów, technologii, ochrony i bezpieczeństwa lub rodzaju świateł, w które wyposażone jest Twoje auto, to Twoje oczy i to jak widzisz stanowią o tym czy Twoje zachowanie za kierownicą jest bezpieczne. 

Celem kampanii  jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na rolę wzroku w prowadzeniu pojazdu, zachęcenie kierowców do badania wzroku i przekonanie specjalistów do częstszego używania testów sprawdzających wrażliwość na kontrast.

Prowadzę. Co powinienem zrobić? aby być pewnym, że mój wzrok jest odpowiedni lub tak skorygowany, że nie stanowię z tego tytuły zagrożenia dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

W okresie 28 kwiecień - kampania całoroczna. Wejdź na www.prowadziszzobacz.pl. 
Znajdź salon w swojej okolicy i udaj się na kontrolę ostrości wzroku i wrażliwości na kontrast w wyjątkowej symbolicznej cenie 5 zł.
Wyniki kontroli zobrazują dalsze postepowanie. 

Widzenie za kierownicą to najistotniejszy element bezpieczeństwa na drodze!
Poświeć chwilę. Przyjdź do salonu optycznego.
Dokonaj kontroli tego jak widzisz, postępuj z zalecaniami, które otrzymasz.
Razem bądźmy bezpieczni na drodze.


Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.